אני מזמין אתכם לפנות אליי באופן אישי בכל שאלה או בעיה שמטרידה אתכם

אודות

מהי כירורגיה לפרוסקופית

אנשים הצריכים לעבור ניתוח שואלים מהי השיטה הלפרוסקופית ומהם יתרונותיה?

שלום, שמי גדעון סרוקה, ואני מנהל היחידה לכירורגיה לפרוסקופית, במרכז הרפואי בני ציון.

סיימתי לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע בשנת 1997, לאחר מכן חזרתי לחיפה והתמחיתי בכירורגיה כללית. לאחר סיום ההתמחות ב 2005 עבדתי ככירורג בכיר במרכז הרפואי בני ציון ואחרי שנתיים נסעתי לפלושיפ, שזו בעצם השתלמות שנמשכה שנתיים באוניברסיטת מק'גיל במונטריאול, קנדה. במהלך ההשתלמות עסקתי במחקר, שמטרתו היתה איך לאמן כירורגים בטכניקה הלפרוסקופית בעזרת סימולטור, ובעיקר עסקתי בעבודה קלינית יומיומית, וניתחתי עם כמה מטובי הכירורגים בצפון אמריקה, בתחום הטיפול בהשמנת יתר, ניתוחי מעי גס, תיקוני בקעים וניתוחי לבלב ואדרנל.

חזרתי לארץ ב 2009 למחלקה הכירורגית במרכז הרפואי בני ציון. הייתי סגן מנהל המחלקה וכיום אני מנהל היחידה לכירורגיה לפרוסקופית. המחלקה שלנו בבני ציון מתמחה בניתוחים לפרוסקופיים, ומידי שנה אנו מבצעים אלפי ניתוחים בגישה הזו.

DSC9353מה זו בעצם כירורגיה לפרוסקופית?

לפרו-סקופיה זו הסתכלות לתוך הבטן. בכירורגיה לפרוסקופית במקום לפתוח את הבטן בחתך גדול אנו משתמשים בחתכים קטנים, דרכם אנו מחדירים מצלמה ומכשירים עדינים, וכך מטפלים רק באיבר המנותח באופן מדויק. הפגיעה בדופן הבטן ובאיברים הפנימיים מסביב לאיזור הניתוח מזערית ביותר. לכן, הטראומה הכללית מהניתוח קטנה מאוד. התוצאה טובה יותר למנותח: פחות כאבים, החלמה מהירה יותר, ובעיקר פחות סיבוכים מאוחרים – סיבוכים של הפצע הניתוחי וההדבקויות שנוצרות בבטן בניתוח פתוח. וכמובן שקיים גם היתרון האסטטי.

אני מבצע את כל הניתוחים המבוצעים בבטן בגישה הלפרוסקופית – כריתות של מעי גס, ניתוחי בקעים מכל הסוגים, כולל בקעים בסרעפת, ניתוחי כיס מרה וניתוחים נדירים יותר כגון כריתות טחול, לבלב ואדרנל. כמו כן אני מבצע את כל סוגי הניתוחים
לטיפול בהשמנת יתר, מה שנהוג לכנות "קיצור קיבה".

אני כירורג כי אני אוהב לעזור לאנשים. אני אוהב לפתור באופן פשוט וישיר בעיות שלפעמים מאוד מציקות.

אני מאמין בהקשבה, ובמקצוענות ללא פשרות ושכל ניתוח שאני מבצע צריך להיות מבוצע בסטנדרט

הגבוה ביותר, שמוכר כיום בעולם.

לכן, אני מקפיד להמשיך וללמוד מהכירורגים הטובים והמנוסים בעולם, בכל תחום.

אני מזמין אתכם לצפות בשאר הסרטונים… וכמובן לפנות אלי באופן אישי בכל שאלה או בעיה שמטרידה אתכם.

להתראות