אני מזמין אתכם לפנות אליי באופן אישי בכל שאלה או בעיה שמטרידה אתכם

מעי גס

פוליפים או סעיפים במעי גס – מה תפקידה של הכירורגיה?

בדיקת הקולונוסקופיה תופסת את מקומה כבדיקת סקירה חשובה מאוד לגילוי מוקדם של מחלות שניתן לטפל בהן ולמנוע סיבוכים והחמרה מיותרת. מחלת סעיפים של המעי הגס מאוד נפוצה, ושכיחותה עולה עם הגיל, וכן גם פוליפים במעי, אשר עלולים יום אחד להפוך לסרטן המעי הגס. בשני המצבים הללו מתקשים לעיתים הרופאים להמליץ באופן ברור על טיפול ניתוחי.

היום נדבר על ניתוחי המעי הגס בשני המצבים שהוזכרו.

מחלת סעיפים נקראת גם מחלה "דיוורטיקולרית" בלועזית . זו מחלה שמערבת בד"כ את המעי המפותל – הסיגמה – בבטן השמאלית התחתונה ומתבטאת בהתקפים של דלקת סביב פיתול המעי החולה. התקף כזה יכול להיות קל ולחלוף במהירות עם טיפול אנטיביוטי בלבד, או יכול להיות קשה עם מחלה זיהומית קשה בבטן המחייבת טיפול ניתוחי דחוף, לעיתים אף עם הוצאת סטומה זמנית לדופן הבטן. במצבים בהם ההתקף היה בינוני ויותר, במצב שבו ניתן היה להשלים את הטיפול באופן שמרני ללא ניתוח – יש לשקול ביצוע ניתוח לאחר מספר שבועות, על מנת למנוע התקף חוזר וקשה יותר.

פוליפים במעי הגס שאותרו בקולונוסקופיה אך לא ניתן לכרות אותם במהלך הבדיקה – עלולים להפוך להיות סרטן המעי הגס ולכן יש להוציאם בניתוח גם אם יש להם מראה שפיר. גם במצב בו נכרת פוליפ בקולונוסקופיה ונשלח לבדיקה במיקרוסקופ ומתגלה כי יש בתוכו סרטן – גם אז יש לחזור ולכרות את מקטע המעי הנגוע על מנת להוריד את סיכויי החזרה של המחלה.

הבנתם, ודאי, שבשני cialis pas cher המצבים הללו רצוי לבצע ניתוח מתוכנן לכריתת מקטע המעי הגס, כדי להמנע מהבעיות שעלולות להיגרם מהמשך המתנה.

אני ממליץ לכם לעבור ניתוח מתוכנן בגישה לפרוסקופית. היום אנו יודעים לבצע ניתוחים מורכבים כאלו, בהם צריך להפריד את המעי, והרקמה המספקת לו דם, מהאיברים בסביבה, מבלי לפגוע בהם, ובנוסף לבצע את החיבור בין שני חלקי המעי שנותר גם בגישה הלפרוסקופית , בתוך הגוף, ללא צורך לפתוח את הבטן.

בסוף הניתוח יש צורך להגדיל את אחד החתכים – בד"כ בבטן התחתונה על מנת להוציא את המקטע שנכרת.

היתרונות של הגישה הלפרוסקופית בניתוחים אלו הם רבים: ההחלמה מהניתוח מהירה יותר. יש פחות כאבים ויכולת לרדת מהמיטה ולהסתובב כבר ביום הניתוח או למחרת. החזרה לשתיה ואכילה מהירים יותר. ההמנעות מפצע ניתוחי גדול מורידה מאוד את השכיחות של זיהום בפצע. גם בטווח הארוך יש יתרונות רבים – פחות הידבקויות בבטן ולפיכך פחות אירועים של חסימות מעיים ופחות הווצרות של בקעים בצלקות בהמשך.

לסיכום: אם אתם זקוקים לניתוח כריתת מעי גס – זכרו כי הגישה הלפרוסקופית מהווה כיום דרך טובה, בטוחה, ונכונה יותר לביצוע הניתוח, וכדאי לכם להוועץ עם כירורג המיומן בגישה זו.

אתם מוזמנים לפנות אלי ואשמח לחזור אליכם בהקדם.